Pazarlama

Küçük bir işletme yürütmekle ilgili günlük görevlerle meşgul olduğunuzda, işletmeyi tanıtmak için zaman veya para bulmak zor olabilir. Bütçenizin ne kadar olduğuna veya ürününüze ne kadar talep olduğuna bakılmaksızın yeni müşterilere ulaşmanız ve sunduğunuz ürün veya hizmetle ilgilenmelerini sağlamanız gerekir. Neyse ki, sınırlı bir bütçeye sahip olsanız bile müşteri çekmenin birçok yolu vardır.

Akıllı pazarlama yöntemleri

İşletmenizi tanıtmanın en iyi yollarından biri de zaman yönünden denenmiş pazarlama yöntemlerini kullanarak harekete geçmektir. Bütçeniz kısıtlıysa ücretsiz numune sunmak, işletme organizasyon sitelerinde ve Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde ücretsiz liste kaydı paylaşmak ve müşterilerinize e-postalar göndermek ideal başlangıç adımları olabilir. Yeni müşterileri çekmeye başlamak için bu [basit ipuçlarını] deneyin.

Bir fırsat sunun

Özel bir fırsat sunarak satışlarınızı artırabilirsiniz ve müşterileri belirli bir üründen haberdar edebilirsiniz. Yeni müşteriler için ücretsiz kargo veya yüzde 10 indirim gibi sınırlı süreli teklifler, yeni kişilere ulaşmanın ve satışları artırmanın harika birer yoludur. Yeni müşteriler çekmek için ücretsiz numuneler gibi devam eden promosyonları da kullanabilirsiniz. Bir web siteniz varsa blog yazmayı ya da ürün veya hizmetiniz hakkında içerik paylaşmayı da düşünebilirsiniz. Whatsapp, Facebook veya Twitter gibi sosyal medya hesaplarınız varsa dikkat çekmek için soru sorarak, resim göndererek veya anket hazırlayarak takipçilerinizi paylaşımlarınıza katılmaya teşvik edebilirsiniz. Ayrıca e-posta listesine kaydolan müşterilere tek seferlik bir indirim de sunabilirsiniz. Böylece satışlarınızı artırabilir ve gelecekteki promosyonlarla müşterilerinize ulaşabilirsiniz.[Daha Fazla Bilgi Edinin]

Yasal Uyarı: Yasal Tavsiye Amacı Taşımaz

Bu sitede, iş kurma ile ilgili genel bilgiler verilmiştir. Bu sitenin içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yasal danışmanlık ya da bunlara ilişkin görüş verme amacı taşımamaktadır. Bu sitenin içeriği ve bu bölümde yer alan bilgilerin görüntülenmesi, herhangi bir durumda yasal danışmanlık veya vergi danışmanlığı olarak yorumlanamaz ve bu hususlarda güvenilir bir kaynak değildir. Bu bölümde yer alan bilgilere dayanarak herhangi bir işlem yapılmamalıdır ve İşimi Yönetebiliyorum Projesi bu sitenin içeriğine dayanılarak yapılan ya da yapılmayan işlemlerin hiçbirinden geçerli yasalar uyarınca sorumlu değildir. Yasal olarak şirket kurma prosedürleri de dahil olmak üzere herhangi bir yasal problemde veya vergi sorununda bir avukata danışmanız gerekmektedir. Bu sitenin içeriği Türkiye’deki hedef kitleye yönelik olarak düzenlenmiştir.