Balıkesir

İşimi Yönetebiliyorum Projesi Balıkesir’de!

Küresel rekabetin önemli oyuncularından olan ve Türkiye ekonomisine can veren KOBİ’lerin faaliyetlerini dijital ortama taşımalarına destek olmak ve uluslararası rekabet güçlerini artırmak amacıyla Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Visa ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliği ile hayata geçirilen “İşimi Yönetebiliyorum Projesi”nin 4. Eğitimi, 06-07 Aralık 2019’da GÜNMARSİFED ev sahipliğinde Balıkesir’de düzenlendi.

Boğaziçi Üniversitesi tarafından hazırlanan eğitim programı ile 2 gün boyunca KOBİ’lere finansal raporlama ve finansa erişim, dijital pazarlama, e-ticaret, yenilikçi iş modelleri hakkında kapsamlı bilgiler veriliyor. Türkiye’den 27 bankanın bir araya gelerek desteklediği ‘İşimi Yönetebiliyorum’ projesi ile, 3 yılda 18 kentte 3.000 KOBİ’ye ulaşılması hedefleniyor.

Toplantının açılış konuşmaları GÜNMARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tamer Çelik ve Balıkesir Ticaret (BATO) Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula tarafından yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından söz alan Visa Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve İtibar Yönetimi Yöneticisi Didem Karabuda, projenin, 27 bankanın ve proje ortaklarının bir araya gelme hikayesini, yönetim, yürütme ve finansman modeli, akademik ve pratik içerikleri, mentorluk hizmetleri ve etki analizi açısından önemini ve diğer projelerden farklılaşan yönlerini aktardı.

Eğitim Programı her ilde olduğu gibi Balıkesir’de de Boğaziçi Üniversitesi’nin farklı sektör deneyimlerine sahip Öğretim Görevlileri ile sektör profesyonelleri tarafından verildi.

Balıkesir’de eğitmen ve stratejist Azade Özaltun, dijital dünyada girişimci olarak deneyimlerinin yanı sıra işlerini büyütmek isteyen KOBİ’ler için dijital uygulamalarla ilgili ipuçları sundu. TAİDER (Aile İşletmeleri Derneği) Kurucu Üyesi ve Odak Grup Yönetim Kurulu Üyesi İrem Oral Kayacık, aile şirketlerinde kurumsallaşma süreçleri ve aile anayasasının önemini aktardığı bir konuşma gerçekleştirdi.

İki günlük eğitimin sonunda online olarak gerçekleştirilen mini bilgi yarışmasında, en fazla soruya en hızlı yanıtlayan 3 kişiye sembolik hediyeler sunuldu.

Eğitim değerlendirme ve mentorluk kayıt testini yanıtlayan kişiler arasında yapılan çekiliş sonucunda ise 1 kişiye Reeder marka cep telefonu hediye edildi.

06-07 Aralık tarihlerinde Balıkesir’de büyük ilgiyle karşılanan eğitimlerde farklı sektörlerden143 KOBİ’ye ulaşıldı ve Kadın katılımcıların tüm katılımcılara oranı %36 oldu. İşimi Yönetebiliyorum Projesi’nin bir sonraki eğitim durağı 17-18 Ocak 2020 Mardin olacak.

Yasal Uyarı: Yasal Tavsiye Amacı Taşımaz

Bu sitede, iş kurma ile ilgili genel bilgiler verilmiştir. Bu sitenin içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yasal danışmanlık ya da bunlara ilişkin görüş verme amacı taşımamaktadır. Bu sitenin içeriği ve bu bölümde yer alan bilgilerin görüntülenmesi, herhangi bir durumda yasal danışmanlık veya vergi danışmanlığı olarak yorumlanamaz ve bu hususlarda güvenilir bir kaynak değildir. Bu bölümde yer alan bilgilere dayanarak herhangi bir işlem yapılmamalıdır ve İşimi Yönetebiliyorum Projesi bu sitenin içeriğine dayanılarak yapılan ya da yapılmayan işlemlerin hiçbirinden geçerli yasalar uyarınca sorumlu değildir. Yasal olarak şirket kurma prosedürleri de dahil olmak üzere herhangi bir yasal problemde veya vergi sorununda bir avukata danışmanız gerekmektedir. Bu sitenin içeriği Türkiye’deki hedef kitleye yönelik olarak düzenlenmiştir.