Çanakkale

İşimi Yönetebiliyorum Projesi Çanakkale'de

      

İşimi Yönetebiliyorum saha eğitimleriyle Anadolu'daki KOBİ'lerle buluşmaya devam ediyor.

İşimi Yönetebiliyorum projesinin dördüncü yılında ilk yüz yüze eğitim 12 Mayıs tarihinde Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) ev sahipliğinde Çanakkale’de gerçekleştirildi.

Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ÇASİAD), Çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası, Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi, Çanakkale Ticaret Borsası gibi bölgenin iş insanlarını temsil eden kurumların destekleriyle KOBİ’ler İşimi Yönetebiliyorum Çanakkale eğitiminde bir araya geldi.

Eğitimde; işletmelerin temel faaliyet döngüsü, uluslararası ticaret ve e-ihracat, dijital pazarlama ve Akbank’ın katkılarıyla yeşil dönüşüm konuları İşimi Yönetebiliyorum akademisyen ve uzmanları tarafından detaylıca ele alındı.  KOBİ’ler bu alanlarda yaşadıkları zorluklarla ilgili sorularına cevap buldu. Eğitimin son oturumu “Finans Sohbetleri Paneli”nde KOBİ’lerin finansmana erişimi konusuna değinildi. Panelde; Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Recep Bildik, ESCON Enerji A.Ş. CEO’su, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi ve Yeşil Dönüşüm Komisyonu Başkanı Onur Ünlü konuşmacılar arasında yer alırken, panelin moderatörlüğünü Servo Capital Yönetim Kurulu Başkanı, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi ve Finansmana Erişim Komisyonu Başkanı Kaan Kiziroğlu yürüttü.

RKONFED, Visa ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde 30 banka ve e-para kuruluşunun desteğiyle 2019 yılında hayata geçirilen İşimi Yönetebiliyorum Projesi online ve yüz yüze eğitimler, webinarlar, dijitalleşme destekleri, mentorluk programı çalışmaları ile KOBİ’lere ulaşarak KOBİ’lerin finansal, dijital ve yönetimsel açılardan gelişimlerine katkı sağlıyor.

KOBİ’lerin mevcut kapasitelerini artırmak ve yaşam döngülerini sürdürülebilir kılmak amacıyla proje ilk 3 yılda; finansmana erişim, pazarlama, uluslararası ticaret ve e-ihracat, markalaşma, girişimcilik, e-ticaret, dijitalleşme, kriz yönetimi, tedarik zinciri ve lojistik, uluslararası pazarlara giriş, yönetim stratejisi, yeşil dönüşüm konularındaki webinarlar, yüz yüze ve online eğitimlerle 78 şehirde 3.000 KOBİ temsilcisine ulaştı.

KOBİ’lerin dijital dönüşüm ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebilmek adına İşimi Yönetebiliyorum Projesi 2020-2021 döneminde 163 KOBİ’ye ücretsiz olarak “E-Ticaret Desteği” ve 40 KOBİ’ye “Dijital Pazarlama Danışmanlığı” sağladı.

KOBİ’lerin sorunlarını birebir dinleyerek, bu sorunları analiz etmek ve daha sonrasında çözüm yollarını ortaya koymak adına TÜRKONFED ve TÜSİAD iş birliğinde “Patrondan Patrona Mentorluk Programı” hazırlandı. Program çerçevesinde 6 KOBİ’ye Mentorluk verildi. Bununla birlikte Visa’nın hazırlamış olduğu “Uzmandan Uzmana Mentorluk Programı” ile 7 KOBİ temsilcisi; markalaşma, yönetim stratejisi, pazarlama, finans ve dijitalleşme alanlarında işletmelerini geliştirme imkanı sağladı.

2020 yılında başlayan “Dijitalleşme Destekleri” ve “Mentorluk Progamı” 2022 yılında da artarak devam ediyor. Önceliğini KOBİ’lerin ihtiyaçları olarak belirleyen ve buna göre bütün programını şekillendiren İşimi Yönetebiliyorum Projesi 2022 yılında eğitimlerine “Yeşil Dönüşüm”ü dahil etti.

Türkiye’nin farklı bölgelerindeki KOBİ’lere ulaşmayı hedefleyen ve bölgesel kalkınmaya önem veren proje kapsamında bu yıl 6 ilde yüz yüze eğitimler yapılacak. Eğitimlerde, işletmelerin temel faaliyet döngüsü, uluslararası ticaret ve e-ihracat, yeşil dönüşüm ve dijital pazarlama gibi KOBİ’lerin en çok ihtiyaç duyduğu konular, alanında uzman akademisyen ve profesyonellerce ele alınacak.

İşimi Yönetebiliyorum eğitimleri sırasıyla Haziran ayında Van’da, Eylül ayında Ordu’da, Ekim ayında Eskişehir’de, Kasım ayında Bursa’da, Aralık ayında Elazığ’da gerçekleştirilecek.

Yasal Uyarı: Yasal Tavsiye Amacı Taşımaz

Bu sitede, iş kurma ile ilgili genel bilgiler verilmiştir. Bu sitenin içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yasal danışmanlık ya da bunlara ilişkin görüş verme amacı taşımamaktadır. Bu sitenin içeriği ve bu bölümde yer alan bilgilerin görüntülenmesi, herhangi bir durumda yasal danışmanlık veya vergi danışmanlığı olarak yorumlanamaz ve bu hususlarda güvenilir bir kaynak değildir. Bu bölümde yer alan bilgilere dayanarak herhangi bir işlem yapılmamalıdır ve İşimi Yönetebiliyorum Projesi bu sitenin içeriğine dayanılarak yapılan ya da yapılmayan işlemlerin hiçbirinden geçerli yasalar uyarınca sorumlu değildir. Yasal olarak şirket kurma prosedürleri de dahil olmak üzere herhangi bir yasal problemde veya vergi sorununda bir avukata danışmanız gerekmektedir. Bu sitenin içeriği Türkiye’deki hedef kitleye yönelik olarak düzenlenmiştir.