İşletme Yönetimi

İşinizi kurar kurmaz günlük işlemleri yapmaya başlamanız gerekir. Küçük işletme sahipleri genellikle satıştan müşteri hizmetlerine kadar işletmelerinin her alanına dahil olur.

Yeni ve hatta deneyimli işletme sahipleri işletme yönetimi hakkında daha fazla edinebilirler. Çalışanlarınıza ilham vermek, işinizi tanıtmak veya gelirinizi artırmak istiyorsanız öğrenecek daha çok şey var. Eğitiminize devam etmek sektörünüzü etkileyen yeni bir düzenleme gibi yasalardaki değişiklikleri takip etmenize ve işinizi yönetmenin daha iyi yollarını öğrenmenize de yardımcı olabilir.

Finansal Yönetim
Günlük finansal yönetimde müşterilerinizin kullanacağı ödeme yöntemlerine karar vermek, nereden ve nasıl borç alınabileceğini bilmek, hasılatınızı (gelen para) ve giderlerinizi zamanlamak ve işletmenizin para kazandığından emin olmak gibi uygulamalar mevcuttur. [Parayı yönetmeyi öğrenin]

Kayıt Tutma
Gelir giderlerin, çalışanların, vergi belgelerinin ve hesapların net kayıtlarının tutulması iyi bir işletme olmak için çok önemlidir. Kayıt tutmak içinizin rahat olmasını sağlar, hedeflerinize ne ölçüde yaklaştığınızı takip etmenize yardımcı olur ve size zaman ve para tasarrufu sağlar. [Kayıt tutmaya başlayın]

Finansal Tablolar
Şirketinizin finansal tabloları, işletmenizin finansal durumu hakkında bilgi verebilecek ve şirketinizin geleceğini planlamanıza yardımcı olabilecek [önemli kayıtlardır]. Finansal tablolar oluşturarak ve onları gözden geçirerek; gelecekteki giderleri karşılayacak kadar para kazanıp kazanmadığınızı ve işletmenizin büyüdüğünü mü yoksa küçüldüğünü öğrenebilecek ve işletmenizin hangi bölümlerinin para kazandığını veya kaybettiğini hızlı bir şekilde belirleyebileceksiniz.

Pazarlama
Ürününüz ne kadar revaçta olursa olsun, yine de yeni müşterilere ulaşmanız, ürün ve hizmetlerinize ilgi toplamanız gerekir. Neyse ki sosyal medya profilleri oluşturmak ve ağızdan ağıza pazarlamayı kullanmak gibi yöntemlerle çok para harcamadan da müşterileri kendinize çekebilirsiniz.

Öne Çıkanlar

Bir işletme yönetiminde birçok aşama mevcuttur. Mağazanızı açmanız, müşterileri karşılamanız, rafları dizmeniz, web sitenizi güncel tutmanız, müşterilerin...

Küçük bir işletme yürütmekle ilgili günlük görevlerle meşgul olduğunuzda, işletmeyi tanıtmak için zaman veya para bulmak zor olabilir.

Şirketinizin finansal tabloları, işletmenizin finansal durumu hakkında bilgi verebilecek ve şirketinizin geleceğini planlamanıza yardımcı olabilecek önemli kayıtlardır.

Dünyanın her yerindeki küçük işletme sahipleri için kayıt tutmak bir zorunluluk olmakla beraber, bir işletmenin düzgün işlemesini sağlamak için incelikle yönetilmesi gereken bir süreçtir.

Yasal Uyarı: Yasal Tavsiye Amacı Taşımaz

Bu sitede, iş kurma ile ilgili genel bilgiler verilmiştir. Bu sitenin içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yasal danışmanlık ya da bunlara ilişkin görüş verme amacı taşımamaktadır. Bu sitenin içeriği ve bu bölümde yer alan bilgilerin görüntülenmesi, herhangi bir durumda yasal danışmanlık veya vergi danışmanlığı olarak yorumlanamaz ve bu hususlarda güvenilir bir kaynak değildir. Bu bölümde yer alan bilgilere dayanarak herhangi bir işlem yapılmamalıdır ve İşimi Yönetebiliyorum Projesi bu sitenin içeriğine dayanılarak yapılan ya da yapılmayan işlemlerin hiçbirinden geçerli yasalar uyarınca sorumlu değildir. Yasal olarak şirket kurma prosedürleri de dahil olmak üzere herhangi bir yasal problemde veya vergi sorununda bir avukata danışmanız gerekmektedir. Bu sitenin içeriği Türkiye’deki hedef kitleye yönelik olarak düzenlenmiştir.