İstanbul

İşimi Yönetebiliyorum Projesi İstanbul’da!

Küresel rekabetin önemli oyuncularından olan ve Türkiye ekonomisine can veren KOBİ’lerin faaliyetlerini dijital ortama taşımalarına destek olmak ve uluslararası rekabet güçlerini artırmak amacıyla Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Visa ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliği ile hayata geçirilen “İşimi Yönetebiliyorum Projesi” ilk yılını tamamladı. 6. Eğitimi İstanbul Sanayici ve İş İnsanı Dernekleri Federasyonu (İSİFED) ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlendi.

7-8 Şubat’ta Sabancı Center’da gerçekleştirilen İstanbul Eğitimi’nde açılış konuşmalarını TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel ve İSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ömeroğlu gerçekleştirdi. Konuşmacılar KOBİ’lerin ekonomimizdeki önemli yerine ve İşimi Yönetebiliyorum Projesi’nin KOBİ’lere katmayı hedeflediği değere vurgu yaptılar. İstanbul Eğitimi’ne ayrıca, Küreselleşme, Avrupa ve Türkiye: Yakın Geleceğin Kısa Tarihi başlıklı konuşmasıyla Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı Bahadır Kaleağası konuk konuşmacı olarak katıldı.

7-8 Şubat 2020’de gerçekleştirilen eğitime 155 KOBİ katılım sağlarken, katılımcıların %43’ü kadın oldu.

Eğitim Programı her ilde olduğu gibi Mardin ve İstanbul’da da Boğaziçi Üniversitesi’nin farklı sektör deneyimlerine sahip Öğretim Görevlileri ile sektör profesyonelleri tarafından verildi.

Mardin Eğitimi’nde TEB Dijital Bankacılık Pazarlama Müdürü Şahin Gör ve İstanbul Eğitimi’nde Akbank Bankasürans ve Tüketici Finansmanı Bölüm Başkanı Melis Özdeğirmenci KOBİ’lere dijitalleşme, girişimcilik ve e-ticaret ile ilgili bilgiler aktardı.


İşimi Yönetebiliyorum Projesi 1 yılda 6 şehirde gerçekleştirdiği eğitimlerle toplam 971 KOBİ’ye ulaştı. Eğitimlerdeki kadın katılımcı oranı %34 oldu.

İşimi Yönetebiliyorum Projesi’nin bir sonraki eğitim durağı 13-14 Mart 2020’de Denizli olacak.

Yasal Uyarı: Yasal Tavsiye Amacı Taşımaz

Bu sitede, iş kurma ile ilgili genel bilgiler verilmiştir. Bu sitenin içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yasal danışmanlık ya da bunlara ilişkin görüş verme amacı taşımamaktadır. Bu sitenin içeriği ve bu bölümde yer alan bilgilerin görüntülenmesi, herhangi bir durumda yasal danışmanlık veya vergi danışmanlığı olarak yorumlanamaz ve bu hususlarda güvenilir bir kaynak değildir. Bu bölümde yer alan bilgilere dayanarak herhangi bir işlem yapılmamalıdır ve İşimi Yönetebiliyorum Projesi bu sitenin içeriğine dayanılarak yapılan ya da yapılmayan işlemlerin hiçbirinden geçerli yasalar uyarınca sorumlu değildir. Yasal olarak şirket kurma prosedürleri de dahil olmak üzere herhangi bir yasal problemde veya vergi sorununda bir avukata danışmanız gerekmektedir. Bu sitenin içeriği Türkiye’deki hedef kitleye yönelik olarak düzenlenmiştir.