Mentorluk & Dijital Pazarlama Desteği

İşimi Yönetebiliyorum Mentorluk ve Dijitalleşme Desteği Sağlıyor

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Visa ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde, 30 banka ve e-para kuruluşunun desteğiyle hayata geçen İşimi Yönetebiliyorum Projesi, KOBİ’lerin büyüme potansiyellerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazandırmaya mentorluk programı ve dijitalleşme destekleriyle devam ediyor.

Program kapsamında TÜSİAD ve TÜRKONFED’in, iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan mentor ekibiyle, 6 ilden 6 KOBİ’ye 6 ay boyunca ücretsiz mentorluk desteği verilmeye başlıyor. Ekim ayında mentor - menti eşleştirmesi tamamlanan programın ilk mentorluk toplantısı  online olarak yapıldı.

Toplantıya EKOTEN A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Ünlütürk, DİMES Genel Müdürü Ozan Diren, SÜTAŞ Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serpil Veral, OMEGA ve ProAsist Yönetim Kurulu Başkanı Öner Çelebi, Stratejik ve Kurumsal Yönetim Danışmanı Murat Selek, BİLSAR Tekstil A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı & CEO Selman Bilal, proje ortakları ve ekibi, İşimi Yönetebiliyorum Mentorluk süreci işleyiş yöntemiyle ilgili bilgi vermek için Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi (EMCC Global) Başkanı Rıza Kadılar katıldı.

Toplantılardan sonra eşleşen mentor ve mentiler birebir görüşmelere; IK, ihracat, nakit akışı, iç pazar değerlendirmesi, kurumsallaşma, bütçeleme konularında kısa-orta-uzun vadeli hedefler koyarak başladı.

Bu destekle hem KOBİ’ler hem de ülke ekonomisi için başarılı örnekler yaratıp, “çarpan etkisi”ni artırmak hedefleniyor.

Pandemi dönemine özel olarak hazırlanan Dijitalleşme Desteği kapsamında; yüz yüze ve online eğitimlere katılan ve dijitalleşmeyi hedefleyen seçilmiş KOBİ’lere E-ticaret ve Dijital Pazarlama olmak üzere 2 başlıkta ücretsiz dijitalleşme desteği sunulmaya başlandı. 82 KOBİ destek almaya hak kazandı ve çalışmalara başladı.

Dijitalleşme desteği faydalanıcılarıyla yapılan görüşmelerde; Erzurum’dan programa katılan Sibel Kars  İşimi Yönetebiliyorum Eğitimi ve e-ticaret desteğinden sonra firmalarında ne gibi çalışmalar yaptıklarını şöyle anlattı: “ İşimi Yönetebiliyorum’dan da önce  e-ticaret çalışmalarına başlamıştık. İşimi Yönetebiliyorum‘la birlikte bir küçük mola verdik. Eğitimlerin tamamına katıldığımız için e-ticaret paketinden faydalanmaya başladık. Şu anda kurulum aşamasındayız. Kurulum aşamasından sonra satış aşamasına da geçiş yapacağız.”  Buradan izleyebilirsiniz. 

Eğitime katılamayan KOBİ’ler ise yeni dönemde eğitim alarak bu hizmetten faydanalabilecekler. KOBİ’lerin bu hizmetten yararlanmaları için gerekli kriterler; İşimi Yönetebiliyorum Eğitimlerine katılmış olmak, Değerlendirme ve Dijitalleşme Niyeti anketlerini doldurmak. Bu destek ve takiple dijitalleşmenin KOBİ’lerin performansına olan etkilerinin ölçülmesi planlanıyor.

Yasal Uyarı: Yasal Tavsiye Amacı Taşımaz

Bu sitede, iş kurma ile ilgili genel bilgiler verilmiştir. Bu sitenin içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yasal danışmanlık ya da bunlara ilişkin görüş verme amacı taşımamaktadır. Bu sitenin içeriği ve bu bölümde yer alan bilgilerin görüntülenmesi, herhangi bir durumda yasal danışmanlık veya vergi danışmanlığı olarak yorumlanamaz ve bu hususlarda güvenilir bir kaynak değildir. Bu bölümde yer alan bilgilere dayanarak herhangi bir işlem yapılmamalıdır ve İşimi Yönetebiliyorum Projesi bu sitenin içeriğine dayanılarak yapılan ya da yapılmayan işlemlerin hiçbirinden geçerli yasalar uyarınca sorumlu değildir. Yasal olarak şirket kurma prosedürleri de dahil olmak üzere herhangi bir yasal problemde veya vergi sorununda bir avukata danışmanız gerekmektedir. Bu sitenin içeriği Türkiye’deki hedef kitleye yönelik olarak düzenlenmiştir.